diskuzní fórum k dílu Jána Maliarika
objednávka vydaných tytulů
home    |    napsat email    |   objednávka

Ján Maliarik - Dílo


Dílo Jana Maliarika

Dílo Jána Maliarika je velmi rozsáhlým komplexem duchovních, literárních, vědeckých, uměleckých, přednáškových, organizačních a osobních tvůrčích aktivit, angažovanosti a celoživotní sebeobětavosti kýženému ideálu mírového sjednocení lidstva na základě duchovních zákonů. V tomto ohledu se dá směle přirovnat k takovým velikánům jako jsou Mahátma Ghándí, Jan ámos Komenský, Lev Nikolajevič Tolstoj, Albert Einstein a další duchovní velikáni.

Maliarikův tvůrčí záběr je velmi široký a týká se mnoha oborů: teologie, teosofie, religionoistiky, filosofie, sociologie, pedagogiky, historie, jazykovědy až po umění v nejširším slova smyslu. Ve svém celoživotním díle pracuje na velké syntéze světových náboženství a vytvoření pevných základů duchovní obrody lidstva, které ústí ve sjednocení do jednoho Celo-Zemského Univerzálního Státu. V tomto duchu vyvíjí všechny své aktivity, publikuje desítky titulů, oslovuje odpovědné mocenské činitele, vyzývá vlády, národy a všestranně apeluje na každého jednotlivce. 

Jako evangelický kněz měl velmi blízko k lidem a ze svých duchovních a intelektuálních výšin vždy láskyplně a ochotně radil a pomáhal všem bližním; ať již jako duchovní pastýř, učitel, právní rádce, zkrátka byl vždy moudrým otcem každému, kdo jej upřímně požádal o pomoc. Takto nazíral i na svůj národ a celé lidstvo. Jeho seběobětavá láska a nezměrná vůle byla silou, která promněnila život talentovaného studenta a obětavého kněze v příběh duchovního velikána, který dal pevný základ trvalého míru na planetě Zemi. V základ, který lidstvo snad již brzy ocení.


© 2009 Společnost Jána Maliarika   |   webmaster: Indeart s.r.o.