diskuzní fórum k dílu Jána Maliarika
objednávka vydaných tytulů
home    |    napsat email    |   objednávka

Donna LEWIS zazpívá ve Veľkých Levároch

Donna LEWIS zazpívá ve Veľkých Levároch
zvětšit
V rámci spolupráce naší společnosti s Evangelickou a.v. církví z Veľkých Levár a agenturou Solis Art se 28. 11. 2010 uskuteční vzácná událost v dění veľkolevárské evangelické farnosti.

1. adventní neděli obohatí svým zpěvem slavnostní služby Boží v Evangelickém a.v. chrámu ve Veľkých Levárech známá velšská zpěvačka Donna Lewis. Zastaví se zde na benefiční vystoupení během svého středoevropského turné. 

Slavnostní Bohoslužba začne v neděli 28. 11. 2010 v 10:15 hod. Po jejím skončení bude od 11:30 tisková konference v novém společenském centru při kostele.

Přestože se významně zapsala do historie světově populární hudby, vždyť její píseň „I love you always forever“ se týdny držela na čele světových hitparád a patří mezi nejhranější skladby v rádiích dodnes, zůstává Donna Lewis skromnou a otevřenou umělkyní. Její účinkování zde vyjadřuje uznání skutečným duchovním a lidským hodnotám, které zde symbolizuje víra, láska a vytrvalost zdejších farníků, kteří ctí dědictví svých předků již staletí. 

Veľkolevárská evangelická farnost nepatří mezi ty velké a bohaté, ale přes všechny těžkosti doby se věnuje šíření duchovnosti, dnes především mezi mládeží a pečuje o odkaz zdejšího legendárního kněze Jána Maliarika, která pro Veľké Leváre i Slovensko znamená stále nedoceněného reformátora. 

V tomto ohledu lze zde spatřit jistou analogii této návštěvy s příběhem tří světských králu klanějících se malému Ježíši, tedy symbolu a ztělesnění lásky a odpuštění; zde věhlasná umělkyně přijíždí do skromné farnosti na Slovensku vyjádřit uznání a podpořit snahu zdejších věřících.

Návštěva se uskuteční ve spolupráci se Společností Jána Maliarika z Brna, Evangelickou a.v. církví Veľké Leváre a obcí Veľké Leváre v produkci moravské umělecké společnosti Solis Art.

Z p ě t


© 2009 Společnost Jána Maliarika   |   webmaster: Indeart s.r.o.