diskuzní fórum k dílu Jána Maliarika
objednávka vydaných tytulů
home    |    napsat email    |   objednávka

Zemřel Milan Friedl

Zemřel Milan Friedl
zvětšit

S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme všem, že naše řady opustil dlouholetý člen Společnosti Jána Maliarika, vynikající režisér, scénárista, nakladatel, umělecký ředitel, recitátor a především dobrý člověk pan Milan Friedl.
     
Zemřel po dlouhé těžké nemoci v pátek 2. října v Praze. O Jeho nenadálém odchodu jsme se dověděli zprostředkovaně a proto až nyní oznamujeme tuto smutnou událost. Pro Společnost Jána Maliarika připravil nesčetnou řadu uměleckých scénářů, režíroval a jako recitátor účinkoval v mnoha krásných pořadech a je autorem a pro vydání připravil překrásný Breviář Jána Maliarika, dodnes řazený mezi skvosty vydavatelské činnosti Mistrova odkazu. Pro Jeho obrovský umělecký a lidský přínos nejen Společnosti Jána Maliarika, ale celé naší kulturní veřejnosti připravujeme jako poděkování za Jeho celoživotní dílo Jemu věnovaný vzpomínkový pořad. Plánované uvedení je na počátku roku 2010. O jeho realizaci budete prostřednictvím našeho webu aktuálně informováni.

Prosíme všechny, kteří jej znali a všechny, jež kdy svým uměním obohatil, o věnování tiché vzpomínky a modlitby za Jeho krásnou duši.

Čest Jeho památce!  


Odkazy na články a rozhovory věnované Milanu Friedlovi:Z p ě t


© 2009 Společnost Jána Maliarika   |   webmaster: Indeart s.r.o.